fbpx
loader image

Aktualności

3 grudnia 2020

Transitions™ Gen8 – nowoczesne soczewki fotochromowe

Jedną z najciekawszych opcji w jakie można doposażyć swoje soczewki okularowe są wersje fotochromowe, obecnie bardziej nazywane „adaptacyjnymi”. Najpopularniejszą i najbardziej znaną technologią na rynku jest Transitions™ oferowana przez większość wiodących producentów.

 

O ile starsze rozwiązania fotochromowe mogą kojarzyć się z pożółkłymi szkłami, które tak na prawdę nigdy nie są ani całkiem jasne, ani całkiem ciemne, tak adaptacyjne soczewki okularowe Transitions™ są niemal całkowicie przejrzyste w pomieszczeniach (delikatny odcień widać na białym tle), a na zewnątrz mogą barwić się nawet do niemal 90%.

 

Transitions Gen8 w pomieszczeniach.
Transitions™ Gen8 w pomieszczeniach.
Transitions Gen8 zabarwione po wystawieniu na UV.
Transitions™ Gen8 zabarwione po wystawieniu na UV.

 

Cały proces przebiega bardzo szybko i jest widoczny gołym okiem. Do pełnego zabarwienia wystarczy kilkadziesiąt sekund. Proces odbarwienia jest nieco dłuższy, ale również przebiega bardzo szybko – Transitions™ już po 1:30 min są na tyle przejrzyste, że nie przeszkadzają w pomieszczeniach, a po 4:00 min są już całkiem odbarwione. Transitions™ reagują też adaptacyjnie tzn. barwią się odpowiednio do panujących warunków, a ich kolor nie jest zero-jedynkowy. Mocniej zabarwią się w pełnym słońcu w letni dzień, a w pochmurny tylko częściowo. Niektóre warianty są też w stanie reagować przez szybę samochodu (Transitions™ XTRActive), pomimo że ta filtruje większość promieniowania UV.

 

Istnieją także wersje kolorystyczne z efektem lustra, które widoczne jest po zabarwieniu soczewki okularowej. Transitions™ Style Mirrors są nie tylko użytecznie, ale też stylowe!

 

Transitions™ Style Mirrors

 

Transitions™ łączą się też z innymi rozwiązaniami np. powłokami typu blue-cut albo dla kierowców, dzięki czemu jedna para może spełniać kilka funkcji! Okulary korekcyjnie, przeciwsłoneczne i do komputera albo za kierownicę? To możliwe!

Kontakt

ADRES:

Pracownia Optyczna Maciej Liszka

ul. Walońska 19, Wrocław

(osiedle Angel Wings/River/City)

WYZNACZ TRASĘ

TELEFON:

+48 575 959 700

ZADZWOŃ TERAZ

GODZINY PRACY:

pon.-pt.:

10:00-18:00

sob.:

10:00-15:00

niedz:

Zamknięte